15.09.2023.

— 16:30

_Konferencija

• Filozofski fakultet

Filozofski fakultet i Fakultet za matematiku u suradnji s Odsjekom za filozofiju, Katedrom za logiku i filozofiju znanosti te Centrom za logiku i teoriju odlučivanja daju podršku organizaciji konferencije naziva 33rd International Conference Novembertagung on the History and Philosophy of Mathematics koja će se održati na Filozofskom fakultetu od 15. do 16. rujna 2023. godine.

International Conference Novembertagung on the History and Philosophy of Mathematics je godišnja međunarodna konferencija namijenjena doktorandima i postdoktorandima čija su područja interesa povijest i filozofija matematike. Tema konferencije je “Interakcije između povijesti i filozofije matematike”, s posebnim fokusom na metodološka pitanja i pojmove matematičke strogosti, dokaza i algoritama.