Popularno-znanstvena izložba [ai] explore na Cresu!

10.09.2023.

— 30.09.2023.

— 00:00

_Popularno-znanstvena izložba

Nakon izložbenih panela u Kampusu i na riječkome Korzu, popularno-znanstvena izložba “[ai] explore” seli u Palaču Moise u gradu Cresu. Otvorenje izložbe, koja će biti dostupna zainteresiranoj javnosti sve do 30. rujna, održat će se 10. rujna 2023. u 19 sati. Izložbom se ujedno najavljuje i nadolazeća Noć istraživača Sveučilišta u Rijeci.

Popularno-znanstvena izložba [ai] explore predstavlja vizualizacije inženjerskih problema iz područja građevinarstva, ali i neke proračunski zahtjevene znanstveno-istraživačke primjere.

Vizualizacija je napravljena upotrebom matematičkog algoritma HEDAC te je na eksponatima predstavljen postupak kroz koji algoritam uči, upoznaje objekte i istražuje njihova svojstva.

Algoritam uspješno istražuje te reproducira i prava umjetnička djela, što je pokazano i
na nekoliko slikarskih klasika.

Autori izložbe:
Bojan Crnković, Vedrana Mikulić Crnković, Ivona Traunkar (Fakultet za matematiku),
Nina Čeh, Edita Papa Dukić (Građevinski fakultet).

Popularno-znanstvenu izložbu [ai] explore organizira Centar za popularizaciju i promociju znanosti Sveučilišta u Rijeci u suradnji s Fakultetom za matematiku i Građevinskim fakultetom.

Više o izložbi