Riječki matematički susreti 2016. – Geometrija

• Fakultet za matematiku

Broj polaznika: do 30 nastavnika matematike i do 30 učenika srednjih škola
Rok prijave: 1. ožujka 2016. godine
Kontakt: Vedrana Mikulić Crnković (vmikulic@math.uniri.hr)

O skupu

Skup je namijenjen nastavnicima i učiteljima matematike, prvenstveno članovima Alumni kluba Odjela za matematiku Sveučilišta u Rijeci, i učenicima srednjih škola. Između ostaloga, želimo ukazati na neke poteškoće u stjecanju matematičkog znanja, posebno iz geometrije, te prezentirati i neke teme koje nisu dio obaveznog kurikuluma, ali su usko vezane uz sadržaje koji se obrađuju u redovnoj nastavi iz matematike. Namjeravamo omogućiti polaznicima skupa korištenje naših dobro opremljenih računalnih učionica, gdje će biti organizirano nekoliko zanimljivih i korisnih radionica te ukazati na mogućnosti korištenja informacijsko-komunikacijskih tehnologija u poučavanju sadržaja iz geometrije. Na taj bismo način željeli utjecati na porast interesa za matematiku kod učenika te ukazati profesorima na neke zanimljive teme.

Informacije za učenike

Informacije za nastavnike