Riječki matematički susreti 2017. – Najdublje tajne matematike

19.04.2017.

_Edukacija nastavnika

• Fakultet za matematiku

Broj polaznika: do 30 učitelja i nastavnika matematike i do 30 učenika srednjih škola
Prijave: od 1. veljače do 8. ožujka 2017. godine
Kontakt: Vera Tonić (vera.tonic@math.uniri.hr)

O skupu

Skup je namijenjen nastavnicima i učiteljima matematike, prvenstveno članovima Alumni kluba Odjela za matematiku Sveučilišta u Rijeci, i učenicima srednjih škola. Glavne teme predavanja bit će pet od sedam takozvanih Milenijskih problema, koje je Matematički Institut Clay postavio 2000.-te godine, od kojih je samo jedan do danas riješen. Polaznicima ovog skupa htjeli bismo predočiti ove probleme pristupačnim jezikom i tako im približiti izazove s kojima se suočavaju suvremeni matematičari, kao i način rada i osnovne principe koji se ponavljaju u matematici. Za učenike smo namijenili radionice u kojima ćemo neke teorijske koncepte s predavanja predočiti u praksi. Također, namjeravamo omogućiti polaznicima skupa korištenje naših dobro opremljenih računalnih učionica te ukazati na mogućnosti korištenja informacijsko-komunikacijskih tehnologija u poučavanju sadržaja iz matematike. Svim ovim aktivnostima željeli bismo utjecati na porast interesa za matematiku kod učenika te povećanje radnog entuzijazma kod učitelja i nastavnika.

Informacije za učenike

Informacije za učitelje i nastavnike

Program i raspored događanja