Riječki matematički susreti 2019. – Čudesni svijet teorije grafova

24.04.2019.

_Edukacija nastavnika

• Fakultet za matematiku

Broj polaznika: do 30 učitelja i nastavnika matematike i do 30 učenika srednjih škola
Prijave: od 1. veljače do 8. ožujka 2018. godine
Kontakt: Vedrana Mikulić Crnković (vmikulic@math.uniri.hr)

O skupu

Skup je namijenjen nastavnicima matematike, prvenstveno članovima Alumni kluba Odjela za matematiku Sveučilišta u Rijeci, i učenicima srednjih škola. Ovaj stručni skup želi zainteresirati nastavnike i učenike za rad i događanja na Odjelu za matematiku Sveučilišta u Rijeci. Želimo ukazati na ukazati na brojne primjene matematike, posebno diskretne matematike, te prezentirati i neke teme koje nisu dio obaveznog kurikuluma, ali su usko vezane uz sadržaje koji se obrađuju u redovnoj nastavi iz matematike. Namjeravamo omogućiti polaznicima skupa korištenje naših dobro opremljenih računalnih učionica, gdje će biti organizirano nekoliko zanimljivih i korisnih radionica te ukazati na mogućnosti korištenja informacijsko-komunikacijske tehnologije u poučavanju matematike. Na taj bismo način željeli utjecati na porast interesa za matematiku kod učenika, te povećanje radnog entuzijazma kod profesora.

Informacije za učenike

Informacije za učitelje i nastavnike

Program i raspored događanja