Izmijenjeni studijski programi za prijediplomski i diplomske studije

21.06.2023.

Na stranicama Studiji Fakulteta za matematiku objavljeni su izmijenjeni studijski programi za prijediplomski i diplomske studije nastali detaljnom revizijom ishoda učenja prijediplomskog i diplomskih studija, a s ciljem osuvremenjivanja svih studija uvođenjem novih sadržaja i pristupa.

Nove studijske programe odlikuju napredni pristupi nastali uvažavanjem potreba studenata i poslodavaca, i sukladno trendovima u društvu. Program diplomskog studija Diskretna matematika i primjene izmijenjen je kako bi pratio moderne trendove razvoja novih tehnologija i uključivao vanjske partnere u izvedbu studijskih programa (praksa, praktične kompetencije, projektni zadaci i sl.) stavljajući poseban naglasak na kolegije koji se tiču umjetne inteligencije, strojnog učenja i drugih srodnih znanstvenih područja kojima je matematika teorijski temelj. Za sve dodatne informacije možete se obratiti prodekanici za nastavu i studente, izv. prof. dr. sc. Tajani Ban Kirigin.