Poziv na 33rd International Conference Novembertagung on the History and Philosophy of Mathematics

12.09.2023.
/ Vijesti / /

Sveučilište u Rijeci sa zadovoljstvom objavljuje da Filozofski fakultet i Fakultet za matematiku u suradnji s Odsjekom za filozofiju, Katedrom za logiku i filozofiju znanosti te Centrom za logiku i teoriju odlučivanja daju podršku organizaciji konferencije naziva 33rd International Conference Novembertagung on the History and Philosophy of Mathematics koja će se održati na Filozofskom fakultetu od 15. do 16. rujna 2023. godine.

International Conference Novembertagung on the History and Philosophy of Mathematics je godišnja međunarodna konferencija namijenjena doktorandima i postdoktorandima čija su područja interesa povijest i filozofija matematike. Tema konferencije je “Interakcije između povijesti i filozofije matematike”, s posebnim fokusom na metodološka pitanja i pojmove matematičke strogosti, dokaza i algoritama.

Pozvana predavanja održat će:

Zvonimir Šikić (Centar za logiku i teoriju odlučivanja Sveučilišta u Zagrebu i Sveučilišta u Rijeci), prof.
Karine Chemla (CNRS – SPHERE, Université Paris Cité), prof.
Prof. Georg Schiemer (Sveučilište u Beču, LMU Centar za matematičku filozofiju),
Prof. Silvia De Toffoli (IUSS Pavia).

Više informacija o programu skupa i knjiga sažetaka.

Organizacijski odbor: Saša Popović (Rijeka), Megan Briers (Cambridge), Hala Khassiba
(Lorraine), Tuya Sa (Loughborough), Ange Stéphane Gondo (Lorraine), Clément Bonvoisin
(Pariz) i Benjamin Zayton (Beč).

Fakultet za matematiku Sveučilišta u Rijeci poziva sve zainteresirane, a posebno zaposlenike i studente Fakulteta za matematiku na ovu zanimljivu međunarodnu konferenciju.